صورت‌های متلاشی و پیکرهای سوخته

در فاجعه چلاس، تروریست‌ها مسافران شیعه را از اتوبوس‌ها پیاده کرده و مورد تیراندازی قرار دادند و سر و صورت اجساد را با ضربات اجسام سنگین متلاشی کردند و سپس بر روی آنان اسید ریختند و اجساد را سوزاندند. این پرسش که آیا اهانت به انسانیت بیشتر از این ممکن است؟، گفت: تروریست‌های چلاس ظلم و استبداد تاریخی را رقم زدند و همچون حیوانات درنده انسان‌های بی‌گناه را کشتند و سوزاندند.

 

به گزارش «شیعه نیوز» ، رهبر مجلس وحدت مسلمین پاکستان حمایت از مظلوم و مخالفت با ظالم و جنایت را شیوه و مرام شیعیان دانسته و گفت که تروریست‌ها اجساد شهدای"چلاس" را پایمال و غیرقابل شناسایی کردند.

علامه جعفری که در تحصن شیعیان پاکستان به مناسبت فاجعه "چلاس" در مقابل پارلمان این کشور با خبرنگاران گفت‌وگو می‌کرد، گفت: تا وقتی که اجساد همه شهدا تحویل بازماندگان نشده، حکومت نظامی در گلگیت پایان داده نشود، اقدامی محکم و پایدار برای برقراری صلح و امنیت در ایالت گلگیت و بلتستان صورت نگرفته و ریشه تروریسم خشکانده نشود، تظاهرات و تحصن را ادامه خواهیم داد.

وی همچنین در دیدار با شخصیت‌های مختلف مذهبی و سیاسی و فرهنگی که به منظور ابراز همدردی و اعلام حمایت از خواسته بازماندگان شهدای چلاس به محل تحصن آمده بودند، گفت: در فاجعه چلاس، تروریست‌ها مسافران شیعه را از اتوبوس‌ها پیاده کرده و مورد تیراندازی قرار دادند و سر و صورت اجساد را با ضربات اجسام سنگین متلاشی کردند و سپس بر روی آنان اسید ریختند و اجساد را سوزاندند.

این رهبر شیعیان پاکستان با طرح این پرسش که آیا اهانت به انسانیت بیشتر از این ممکن است؟، گفت: تروریست‌های چلاس ظلم و استبداد تاریخی را رقم زدند و همچون حیوانات درنده انسان‌های بی‌گناه را کشتند و سوزاندند.

وی با بیان اینکه حکام و دست اندرکاران دولتی از جنایتکاران حمایت و پشتیبانی می‌کنند و به فریاد مظلومان گوش نمی‌دهند، افزود: تظاهرات و تحصن ما مسالمت‌آمیز و صلح جویانه است و ما به هیچ وجه دست به کاری نمی‌زنیم که مخالف امنیت کشور باشد.

این عالم مذهبی و فعال سیاسی پاکستان تصریح کرد: اگر همه تقاضای ما تا روز سه شنبه آینده برآورده نشود مراسم تظاهرات و تحصن را گسترده‌تر برپا می‌کنیم.

رهبر مجلس وحدت مسلمین خاطر نشان کرد: اگر دولت قصد دارد منطقه را از وجود تروریست‌ها پاکسازی کند باید مراکز آموزش نظامی آنان را در چلاس ببندد.

ماه گذشته تروریست‌ها در منطقه "کوهستان" اتوبوس‌های مسافربری را با زور نگه داشتند و پس از پیاده کردن مسافران، پیروان شیعه را شناسایی کرده و با رگبار گلوله آنان را به شهادت رساندند.

به دنبال ناآرامی‌های اخیر در ایالت گلگیت و بلتستان پاکستان، تا کنون بیش از 60 تن از شیعیان در این منطقه به شهادت رسیده‌اند و در حال حاضر ارتباط این منطقه با سایر نقاط کشور قطع شده است.

شیعه نیوز

/ 0 نظر / 9 بازدید